סיפור מהקליניקה

מטופל שלי מגיע אחת לשבוע. הוא כותב ספרי סת"ם ולפני כשלוש שנים הוא היה עובד כשכיר. אבל בשנתיים וחצי האחרונות הוא הפך לעצמאי בלבד כ"כותב סת"ם" ובשנה האחרונה גם מנגן על כלי נגינה שהוא אוהב. הוא עבר טראומה לפני כ 8 שנים כשאביו נפטר, מה שהוסיף לו גם מטענים רגשיים, לצד דברים אחרים במשפחה. תוך כדי טיפולים אצלי, הכוללים אקסס בארס ועיסויים, הבן אדם חזר לחייך יותר ולהיות רגוע יותר. הוא עזב את העבודה כשכיר והתחיל להיות עצמאי בלבד, לקח לעצמו משרד קטן בשנה האחרונה ומשם הוא עובד כל יום בכתיבה וגם בנגינה כתחביב.   הוא מגיע כל שבוע ומספר לי כמה זה שווה לו כי בזכות זה הוא מצליח לעבוד יותר טוב בכתיבה, הוא שליו ורגוע יותר בכל הפרמטרים שלו בחיים.  מכיוון שהוא מגיע כל שבוע ולפעמים כל חמישה ימים, אז תמיד כשאני שואל לשלומו בתחילת העיסוי על כאבים או דברים שחווה הוא מתאר שלא כואב לו כלום. אבל הוא ממשיך להגיע בשביל שלא יכאב לו כלום גם בהמשך וכי זה מרגיע אותו לדברים אחרים שהוא רוצה לעשות.

למה כדאי להגיע לטיפולי תחזוקה תקופתיים?

חרדות ואי שקט, מחשבות טורדניות ועוד – הם חלק מהחיים. הם יכולים להתעורר גם בגלל בעיות בזוגיות, בעיות כלכליות ועוד. הבעיה בכל אלה שלפעמים זה מעלה כאבים בגוף: כאבי גב, כאבים בצוואר שמגיעים מאזור השכמות, כאבי גב שמקרינים לרגליים (ידוע גם במצבים של פריצת דיסק), תפיסויות שונות, חוסר יכולת לזוז מרוב כאבים, מיגרנה ועוד שלל כאבים שנוגעים בכל אחד מתישהו.  אבל כל אלה גורמים באמת לכאבים שמפריעים ממש לתפקוד היום יומי. מגיעים אלי לקוחות עם כאבים עזים לטיפול בכאב ואני מצליח לשחרר אותם מהכאב שלהם. אבל יש גם כאלה שזה נשאר ליומיים שלושה, או כאלה כאלה שזה נשאר שבוע וחודש ואז מתי הם באים שוב? רק כששוב כואב להם ממש או במקרה הרע ממש שלא יכולים לזוז.  במקרים אחרים אני בטוח (ולרוב אני צודק), שמספיק עיסוי אחד או שניים כדי לשחרר את הכאבים.

נפש בריאה בגוף בריא – גם אם אתם לא מצליחים להגיע לטיפול תקופתי

אם נשמור על אורח חיים מסוים, כולל תרגול ספורט כלשהו, תזונה בריאה, אולי אפילו מדיטציה טובה והכי חשוב – לטפל בנפש שלנו, יש סיכוי שנצליח למנוע את הכאבים. מצד שני, אם אתם פחות בקטע של מדיטציות או ספורט אז עוד יותר חשוב להכניס לחיים שלכם עיסוי אחת לכמה זמן, כדי לשמור על אורח חיים בריא.  נכון – עיסוי זה כיף, עיסוי זה נעים. אבל מעל הכל הוא צריך להיות מקצועי ולאו דווקא תמיד מפנק.  לא הולכים לעיסוי כזה רק כשכואב ולא יכולים לזוז – חשוב לשמור על שגרת טיפולים כדי להגיע לתוצאה מרבית עם כמה שפחות כאב, עם כמה שפחות לחץ וחרדה, עם כמה שפחות מחשבות טורדניות.

מתנה לפני פרידה – איך לשחרר לחצים עם נקודות מגע בכף היד

מניחים את היד על משטח כמו למשל שולחן או ידית של מושב. עם היד השניה תופסים אזורים בכף היד שמונחת על המשטח, לוחצים על קצות האצבעות לחיצות עדינות עד חזקות בגבול היכולת שלכם, אפשר בסיבובים עדינים על כל אצבע, אחרי שביצעתם את העיסוי העדין על האצבעות אפשר למשוך אצבע אצבע למתיחה קלה ונעימה.  ניתן לשפר את התחושות עם קרם ידיים ואפשר גם ככה באמצע היום על יבש.  עיסוי כזה יכול לשפר פלאים את רמת הלחצים ביום יום וככה באמצע היום.

מוכנים לשפר את איכות החיים? בואו נדבר!

דניאל סלע – בעל קליניקת "כוח המגע" ברמת גן.

050-2522001 דניאל