נדודי שינה

סובלים מנדודי שינה, אתם לא לבד! זו לא גזירת הגורל, אפשר לעזור לכם!

אין כמעט אדם שלא חווה נדודי שינה בימי חייו, בעיקר בגיל מבוגר. נתוני הסטטיסטיקה מלמדים כי חמישה עשר עד שלושים וחמישה אחוזים מכלל האוכלוסייה סובלים מבעיות שינה. זה מתבטא בקשיי הירדמות, ההתעוררות תכופה במהלך הלילה או מוקדם בבוקר ובשינה לא איכותית שבסיומה אתם קמים עייפים ומותשים.
אז אם המשפט "לא עצמתי עין כל הלילה" הוא משפט שגרתי אצלכם, אם ספרתם כבר מאות ואולי אלפי כבשים ועדיין לא נרדמתם, אם קמתם באמצע הלילה עברתם וחזרתם למיטה, שיניתם תנוחה ועדיין לא נרדמתם, אתם כנראה סובלים מנדודי שינה.

למה אתם לא נרדמים?​

אנחנו חיים בעולם שבו הרעש הוא הרקע לחיינו, הרעש מלווה אותנו ומהדהד כל הזמן. בכל מקום אנו נחשפים למסכים מרצדים, לצלצולי טלפונים, לנורות מהבהבות, בעבודה, ברחוב, בבית וגם בחדר השינה. אלו רעשים בלתי נסבלים למוח והם משבשים את היכולת לישון.

נוסף על הרעשים החיצוניים, אנחנו סובלים גם מרעשים פנימיים. החיים שלנו עמוסים בלחצים ובמתחים, אנו דואגים לקריירה שלנו, ללימודים שלנו, אנחנו מודאגים מבעיות כלכליות, אנחנו חושבים על המשכנתא, על החשבונות שאנחנו צריכים לשלם ואפילו יותר מזה. רבים מאתנו חווים חוויות רגשיות קשות, בעבודה, במשפחה, בחברה ועוד. גם אירועים משמחים כמו מעבר דירה, עבודה חדשה, חתונה או כל שמחה אחרת במשפחה מעמיסים עלינו ומלחיצים אותנו.

גם אנשים שסובלים מכאבים מתקשים להירדם. במקרים מסוימים הכאב מונע מהם להירדם ובמקרים אחרים הכאב מעיר אותם לאחר שינה קצרה ולא מאפשר להם להירדם שוב.

למה חשוב לישון טוב בלילה?

נדודי שינה פוגעים בתפקוד היום יומי.
מי שלא ישן טוב בלילה חווה עייפות כרונית במשך היום, הרגשה כללית לא טובה וישנוניות. הוא סובל ממצב רוח ירוד, מפגיעה במוטיבציה, מכאבי ראש, ולא אחת מתסמינים במערכת העיכול.

אנשים שלא ישנים טוב, הם אנשים שפחות מרוצים מהחיים שלהם, הם נוטים לעשות טעויות, לעתים בלתי הפיכות, ומתקשים להתקדם בעבודה.

בשנים האחרונות התפרסמו מחקרים רפואיים המלמדים שנדודי שינה מעלים את הסיכויים לתחלואה, הם עלולים לגרום לבעיות של כלי דם ולב, למחלת הסוכרת, להשמנה, למחלות ממאירות ולמחלות זיהומיות. לשינה טובה ועמוקה יש חשיבות רבה. החוקרים מצאו ששינה טובה יכולה לתקן נזקים ולרפא בעיות רפואיות שונות, ללא טיפולים רפואיים וללא תרופות.

שינה טובה ובריאה היא שינה בת ארבעה שלבים, כאשר השלב החשוב הוא שלב השינה העמוקה. אל השלב הזה הגוף מגיע רק לאחר כמה שעות של שינה רצופה, ורק אז מתרחשים כל התהליכים הטובים והמיטיבים כמו חיזוק המערכת החיסונית ויסות המערכות בגוף ועוד.

סובלים מנדודי שינה?
ב"כוח המגע" – הקליניקה של דניאל סלע, יכולים לעזור לכם!​

הדרך העיקרית להתמודד עם הפרעות שינה, מסביר לנו דניאל סלע, היא לסייע בהורדת הלחץ, לחזק את הגוף ולאפשר לו להירגע ולהקל על הכאבים, למי שסובל מכאבים. חשוב לדעת כי כל אחד הוא אינדיבידואל, כל אחד שונה מהאחר וכל טיפול משפיע על כל אחד בצורה שונה.

בקליניקה שלי, מסביר דניאל, אני יודע להתאים את סוג הטיפול באופן אישי לכל אחד ולהציע שינויים באורח החיים שיובילו אתכם לשינה טובה ועמוקה.

טיפולים במגע כמו סוגים שונים של עיסויים, משחררים מתחים, מרפים את השרירים, גורמים לתגובה עיצבית והורמונאלית טובה אשר מסייעת ומשפרת את איכות השינה.

עיסוי דניאל זו שיטת טיפול שאותה פיתח דניאל סלע לאחר שצבר ניסיון וידע רב במגוון שיטות של עיסויים. זהו עיסוי המבוסס על עיסוי שוודי אך בנוסף משלב גם לחיצות של שיאצו , טריגר פוינט, עיסוי רקמות עמוק, עיסוי כפות רגליים, אבנים חמות ועוד. עיסוי דניאל הוכח כעיסוי המסייע לבעיות רבות, מקל על תחושות העומס, משחרר לחצים, מקל על כאבים, על מכאובי נפש ומסייע לשינה טובה ובריאה.

שיאצו הוא טיפול שבו המטפל לוחץ על ללחיצות בגוף כדי לשחרר רעלים, שרירים תפוסים, דלקות וחסימות. הטיפול מסייע לחוש את שחרור הגוף, הוא משחרר מדאגות וממתחים וכתוצאה מכך הוא גורם לשינה בריאה ועמוקה.

טריגר פוינט זו שיטה מערבית שמשלבת טכניקה של עיסוי שבדי יחד עם כלים של הרפואה המערבית. באמצעות השיטה אפשר לטפל בסוגים שונים של כאבים, לרפא או להקל עליהם ולמנוע מהם לגרום הפרעות בשינה.

בנוסף על הטיפולים כדאי ליישם מספר טיפים חשובים: לכו לישון בחדר נעים, מאוורר, שקט וחשוך, הפחיתו מזונות ממריצים כמו אלכוהול וקפה, הימנעו מעישון, במיוחד לפני השינה, צאו לטיול רגלי קצר לפני השינה ואכלו ארוחת ערב קלה כדי לא להכביד על פעילות הקיבה.

אין דבר יותר מתסכל מהפרעות שינה, לכן אל תתייאשו, הצלחתי לעזור לאינספור מטופלים, אני אצליח לעזור גם לכם! לעיתים רק טיפול אחד או שניים יכולים להספיק כדי לעזור לכם לישון שינה עמוקה, טובה ובריאה.