טיפים לעיסוי טוב

ארבעה טיפים חשובים לפני הטיפול:

 1. טיפ מספר 1 – אל תסתירו מהמטפל את מצב הבריאות שלכם, שתפו אותו בקצרה בהיסטוריה הרפואית שלכם. רק כך הוא ידע להתאים עבורכם אתת סוג הטיפול הנכון לכם. שימו לב שיש מצבים בריאותיים שבהם יש להימנע מטכניקות מסוימות או מטיפולים בכלל.
 2. אם יש אזורים שבהם אתם מעוניינים שהמטפל יתמקד, ציינו אותם בפניו. אם אתם סובלים מכאבים באזורים מסוימים, תארו את סוג הכאב וכמה זמן אתם כבר סובלים מהכאבים האלו.
 3. אם יש אזורים בגוף שבהם אינכם מעוניינים שהמעסה יטפל בהם, כמו למשל, ישבן, פנים, בטן, קרקפת ועוד, ציינו אותם לפני המטפל.
 4. התמסרו לתחושת הרוגע והשחרור, כבו את הטלפון הסלולארי והורידו שעונים טבעות וכל דבר שעלול להפריע לכם במהלך הטיפול.

ארבעה טיפים חשובים למהלך הטיפול:

 1. חשוב לשמור על תקשורת פתוחה עם המטפל במשך כל זמן הטיפול. אם אתם מרגישים אי נוחות, אי נעימות, אם קר לכם או חם לכם  במהלך הטיפול או אם הטיפול מכאיב לכם, אל תהססו לומר זאת למטפל. 
 2. במשך כל הטיפול הקפידו לשמור על נשימות קצובות ועמוקות.
 3. הרפו את כל השרירים בגוף והשתרעו על מיטת הטיפולים בכל משקל הגוף. אם  במהלך הטיפול המטפל מרים רגל או יד, הרפו אותה ותנו למשקל הגוף להישמט. כאשר המטפל ירצה שתרימו את אחד האיברים בעצמכם, הוא יאמר לכם לעשות זאת.
 4. אני כאן בשבילכם במטרה לתת לכם את הטיפול המקצועי, היעיל והמהנה ביותר. שתפו אותי בהעדפות שלכם. בכל רגע נתון, אפשר לשנות את קצב הטיפול, את עוצמת הטיפול ואת אזורי ההתמקדות.

ארבעה טיפים חשובים לאחר הטיפול

 1. בסיום הטיפול קומו ממיטת הטיפולים לאט לאט ובזהירות.
 2. במשך מספר שעות אחרי הטיפול חשוב להרבות בשתיית מים.
 3. במקרים מסוימים לאחר הטיפול עלולה להיות ריאקציה המלווה בכאבים בשרירים במשך מספר שעות אחרי הטיפול או לפעמים גם כמה ימים. אל תיבהלו ואל תדאגו, זוהי תופעה נורמלית המעידה כי הטיפול היה אפקטיבי ויעיל.
 4. העיסוי המקצועי וטיפולים נוספים אינם באים במקום ביקור אצל הרופא. הרפואה המשלימה נקראת בשמה, רפואה משלימה, כי היא אינה באה במקום הרפואה הקונבנציונלית, אלא משלימה אותה. אם יש לכם כאבים או בעיות אחרות, התחילו את הטיפול אצל הרופא ובואו להשלים אותו אצלי.